4 تا از کاربردی ترین مخازن گیت هاب برای تمامی برنامه نویسان وب

۱۴۰۰-۵-۱۰ ۰۶:۵۱:۱۴  / زمان مطالعه 3 دقیقه
شگفت انگیز ترین مخازن گیت هاب که باید هر برنامه نویس وب تو لیست خودش داشته باشه با من همراه باشید تا با این مخازن آشنا بشیم.

GitHub یک بستر عالی است که به شما به عنوان توسعه دهندگان اجازه داده می شود، پروژه های منبع باز خودتان را با جهان به اشتراک بگذارید. مخازن با ارزش بسیار زیادی وجود دارد که به شما به عنوان یک توسعه دهنده کمک می کنند. بنابر این اینکه شما چه نوع توسعه دهنده ای هستید مهم نیست، مهم این است که شما از مزیت های گیت هاب بهره مند شوید.

در این مقاله، من تصمیم گرفتم 4 تا از مفید ترین مخازن رو که می توانید از آنها به عنوان توسعه دهنده وب استفاده کنید، آماده کنم.

1. نقشه راه توسعه دهندگان - Developer Roadmap

نقشه راه توسعه دهندگان یکی از مخازن مفید و محبوب است که باید بشناسید. نقشه راه توسعه دهندگان تا به زمان نگارش این مقاله بیش از 167.000 ستاره در گیت هاب دارد، به این معنی که بسیار مفید و محبوب است.

این مخزن نمودارها و تصاویر زیادی در خود دارد که مسیرهایی را که می توانید طی کنید و فن آوری های مورد نیاز را بسته به نوع توسعه دهنده ای که می خواهید تبدیل شوید انتخاب کنید (backend ، frontend و غیره). بنابراین این نقشه راه توسعه دهندگان وب است که به شما در انتخاب مسیر کمک می کند.

Developer Roadmap

2. API های عمومی - Public APIs

API های عمومی یک مخزن بسیار مفید است که دارای بیش از 145.000 ستاره GitHub است. این برنامه لیستی از انواع مختلف API ها را ارائه می دهد که می توانید به عنوان توسعه دهنده وب یا به طور کلی توسعه دهنده نرم افزار از آنها استفاده کنید. تقریباً هر نوع API مورد نیاز شما در این مخزن موجود است. API ها موضوعات زیادی مانند انیمه ، تجارت ، فیلم ، حیوانات ، ارز رمزنگاری شده و موارد دیگر را پوشش می دهند. می توانید خودتان آن را بررسی کنید.

Public Apis

3. نمونه های (gitignore) - The gitignore templates

هر زمان که می خواهید یک مخزن گیت هاب برای پروژه خود ایجاد کنید ، همیشه باید یک فایل .gitignore برای فیلتر کردن آنچه می خواهید بارگذاری کنید داشته باشید. بنابراین این مخزن مجموعه ای از الگوهای مفید فایل .gitignore را به شما می دهد که می توانید در پروژه های خود استفاده کنید. این مخزن دارای بیش از 122.000 ستاره گیت هاب است و همچنین شامل قالب های gitignore برای تقریباً همه زبان های برنامه نویسی است.

The gitignore templates

4. freeCodeCamp

freeCodeCamp یک سازمان غیرانتفاعی و یکی از محبوب ترین مخازن گیت هاب که تا زمان نگارش این مقاله بیش از 328 هزار ستاره در گیت هاب دریافت کرده. این مخزن یکی از مخازن آموزشی و یکی از بزرگترین انجمن های آموزشی است.

freeCodeCamp

برنامه نویسی GitHub گیت هاب